overlay

Demre Devlet Hastanesinde KBB ve Göz Poliklinik Üniteleri Açıldı.

Demre Devlet Hastanesinde hayırseverler tarafından yaptırılan kulak-burun-boğaz ve göz hastalıkları poliklinik ünitelerinin açılışı törenle 19.03.2021 Cuma günü yapılmıştır.

Demre Devlet Hastanesindeki açılış töreni sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyularak düzenlenmiştir. Törene Antalya Milletvekili Uzm. Dr. Tuğba Vural Çokal, Demre Kaymakamı Onur Şatıroğlu, Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, İlçe Başkanı Bayram Arıcı, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Yusuf Günay, Hastane Başhekimi Ceren Bilge , Hayrıseverler Prof. Dr. Ümit Taşkın ve İş İnsanı Mehmet Topaloğlu, Hastane yöneticileri, hastane personeli ve vatandaşlar katılmıştır.

Açılış Töreninde konuşan Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür hastane hizmetleri hakkında yaptığı açıklamasında; ‘Demre Devlet Hastanesi, 8’i yoğun bakım olmak üzere toplam 50 tescilli yatak kapasitesi ile C grubu hastane rolünde hizmet sunmaktadır. Hastanede 6'sı uzman, 8'i pratisyen olmak üzere toplam 14 hekim, 31 hemşire ve 14 ebe görev yapmaktadır. 18 poliklinik odası aktif kullanılmaktadır. Hastanede aile hekimliği, çocuk sağlığı ve hastalıkları, iç hastalıkları, anestezi ve reanimasyon, genel cerrahi ve kadın hastalıkları ve doğum dallarında poliklinik hizmeti sunulmaktadır. Bugün açılışını yaptığımız polikliniklerle de vatandaşlarımıza kaliteli sağlık hizmeti vermeye devam ediyoruz. Poliklinik ünitelerimizin açılışının hayırlara vesile olmasını diler, hizmete sunulması için katkı sağlayan tüm bağışçılarımıza teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.’’dedi.

Açılış töreninin ardından Sayın Antalya Milletvekili Uzm. Dr. Tuğba Vural Çokal hastaları muayene ederek hayırseverlere tekrar teşekkürlerini iletmiştir.