overlay

Sağlık Bakanlığımız Tarafından İlimize Tahsis Edilen 5 Yeni Ambulans Daha Tören İle Acil Sağlık İstasyonlarına Teslim Edildi.

Sağlık Bakanlığımız tarafından İl Sağlık Müdürlüğümüze 5 adet yeni tam donanımlı Ambulans tahsis edilmiştir. Araç teslim töreni İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde sosyal mesafe ve maske kurallarına uyularak gerçekleştirilmiştir. Müdürlük çalışanlarımızın katıldığı törende, İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür araçların anahtarlarını Müdürlüğümüze bağlı hizmet veren 112 İl Ambulans Sevisi Başhekimliğine teslim etti.

İl Sağlık Müdürü Dr.Ünal Hülür törende yaptığı konuşmasında’’ Sağlık Bakanlığımız tarafından İl Sağlık Müdürlüğümüze tahsis edilen yeni ambulansların hayırlı olmasını dileyerek vatandaşlarımıza en kaliteli ve en hızlı hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Yeni gelen ambulanslarla birlikte ilimiz genelinde bakanlık bünyesinde hizmet veren ambulans sayımız 108’e çıkmıştır. İlimizde faal olarak 64 Adet Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu görev yapmaktadır (Helikopter İstasyonu dahil). 25 Adet İstasyon merkezde, 39 adedi ilçelerde konuşlanmış durumdadır. 66’sı faal 33’ü yedek olmak üzere 99 adet kara ambulansı, 2 adet 4x4 kar paletli ambulans, 2 adet dört sedyeli, 1 obez&yoğun bakım ve 3 motosiklet ambulans ve 1 helikopter ambulans olmak üzere 108 adet ambulansımız kullanılmaktadır. ’’ dedi.

Sayın Hülür ’’İlimize ambulansların tahsis edilmesinde ve bugüne kadar ilimize sağlık alanında yapılan yatırımlarda emeği geçen herkese teşekkür etti. Pandemi döneminde büyük bir fedakarlıkla görev yapan tüm sağlık çalışanlarına tüm kalbimle şükranlarımı sunuyorum’’ dedi.

  • AHM_4774web.jpg
  • AHM_4731web.jpg
  • AHM_4744web.jpg
  • AHM_4752web.jpg
  • AHM_4756web.jpg
  • AHM_4760web.jpg
  • AHM_4765web.jpg