overlay

TTB Halk Sağlığı Kolu Gezici Eğitim Semineri

                     

  • 1.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

         14 Ekim 2019 tarihinde; Prof.Dr. Nursel ŞAHİN, Doç.Dr. Gamze VAROL, Doç. Dr. Mehtap Türkay’ ın başkanlığını yapmış olduğu; katılımcıların Halk Sağlığı Asistanlarından oluşan ekip TTB Halk Sağlığı Kolu Gezici Eğitim Seminerleri  kapsamında; Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığını ziyaret etmişlerdir.

         ‘’Tüm Boyutlarıyla Turizm ve Sağlık’’ konulu seminerde Ekonomik ve çevresel kalkınma için alternatif olarak öne sürülen turizmin toplum sağlığı üzerine etkileri değerlendirildi.

        Halk Sağlığı Başkanı Dr. Hacer Nur YÜCE Halk Sağlığı Başkanlığının yapmış olduğu işler hakkında bilgi vermiş ve katılımcıların sorularını cevaplamıştır. Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı  Dr. Cenker ATEŞ ve  Dr. Saniye GÜLATAN ise kendilerine bağlı bulunan birimler hakkında bilgi vermiş ve katılımcıların sorularını yanıtlamıştır.

        Bulaşıcı Hastalıklar, Aşı ve Tüberküloz birim sorumlusu Uzm. Dr. Özge Abacı BOZYEL ise Turizm ve Sağlık konusunda biriminin çalışmaları, sahada görülen hastalıklar, sahada karşılaşılabilecek zorluklar ve çözümleri hakkında bilgi vermiş, Katılımcıların sorularını cevaplanmıştır.

        TTB Halk Sağlığı Kolu Gezici Eğitim Seminerleri  kapsamında ilimize gelen Halk Sağlığı Asistanları bilgi almak ve yerinde ziyaret yapmak üzere Halk Sağlığı Kampüsü içerisindeki Halk Sağlığı Laboratuvarı, Çevre Şube Birimi ve Erken Uyarı birimini ziyaret etmek üzere Antalya İl Sağlık Müdürlüğünden ayrılmışlardır.