T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Antalya İl Sağlık Müdürlüğü

Tazelenme Üniversitesi Öğrencileri Oryantasyon Eğitimi Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019

Tazelenme Üniversitesi Öğrencileri Oryantasyon Eğitimi


Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan "60+ Tazelenme Üniversitesi" protokolü gereği; Tazelenme Üniversitesi'nin 4. sınıf öğrencileri kamu kuruluşlarında ve büyükşehir belediyesinin ilgili birimlerinde gönüllü hizmet yapacak, tecrübelerini ve bilgi birikimlerini paylaşacaktır.

Bu kapsamda Müdürlüğümüze bağlı sağlık tesislerinde staj yapması planlanan öğrencilere yönelik kurumumuzu tanıtmak amacıyla bir oryantasyon eğitimi düzenlendi. Eğitimin açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Dr.Ünal HÜLÜR, “Tazelenme Üniversitesinin varlığını ve öğrencilerini çok önemsediklerini ifade etti ve çok anlamlı bir proje olan bu üniversitenin hayat bulmasında rolü bulunan Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkür etti. Müdürlüğe bağlı tesislerde staj yapacak öğrencileri öncelikle Sağlıklı Hayat Merkezlerine kabul edeceklerini belirten HÜLÜR, bu merkezlerin psikoloğu, fizyoterapisti, diyetisyeni, doktoru, hemşiresi, sosyal çalışmacısı ile büyük bir yapı olduğunu, burada her türlü sağlıklı yaşam danışmanlığının sunulduğunu ve kanser taramalarının ücretsiz yapıldığını sözlerine ekledi.

Hülür’ün ardından bir konuşma yapan Tazelenme Üniversitesi Gönüllü Öğretim Görevlisi Melih VURAL “Bir sivil hareket olan Tazelenme Üniversitesi adına işbirliği ve destekleri için Antalya Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğüne çok teşekkür ederim” dedi.

Eğitim programı; Eğitim Hizmetleri Birim Sorumlusu Uzm. Aysun FİDAN’ın “İl Sağlık Müdürlüğü Kurumsal Yapısı ve Staj Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar” ve Konyaaltı Sağlıklı Hayat Merkezi Sorumlusu Dr. Demet İMAMOĞLU’nun “Sağlıklı Hayat Merkezlerinin Tanıtımı” konulu sunumları ile devam etti.

  • AHSM3669.jpg
  • AHSM3668.jpg
  • AHSM3731.jpg
  • AHSM3739.jpg
  • AHSM3743.jpg
  • AHSM3664.jpg
  • AHSM3719.jpg
Paylaş